Fotograaf Nele Tasane

Tere armas!

Mul on väga hea meel, et oled tulnud minu lehele. Oled väga teretulnud, tunne end nagu kodus!

Mina olen Nele Tasane, abikaasa, ema kolmele lapsele ja fotograaf. Minu töö on mu hobi ja mu hobi on mu armastus. Seega elan oma päevi tehes kõike vaid armastusest.
Alustasin fotograafiaga 2011. aastal. Varem olin pikalt tegev finantsmaailmas ja lastega seotud heategevusorganisatsioonis. Siis aga sündis meie perre pesamuna ning temaga koos ka Nelladella Photography ehk meie neljas lapsuke. Tänaseks on Nelladella titeeast väljas ning jätnud sinna aega ka oma hellistusnime.

Ma armastan ja imetlen kõike, mis on seotud Emadusega. Olen ise ema ning pean oma elutööks kolmele inimhingele elu andmist. Imetlen elu loomise kunsti ning ilma sündimise maagiat. Tunnen suurt aukartust kui saan neil hetkedel uue inimhinge läheduses olla, tema ilmale tulemist jäädvustades. Näen vastsündinu silmis kogu Universumi tarkust ja laste vahetus siiruses Elu jäägitut usaldamist. Võimalus kõik see imetabane pildile jäädvustada teeb mind väga tänulikuks.

Olen lastefotograaf ja pildistan kõike, mis nendega pisikestega seotud. Ootusaega, kui saame vaid aimata kuidas ta oma soojas pesas kasvab ning õiget aega ootab; sünnimomenti, seda ainukordset hetke kogu meie ilusa planeedi ajaloos; vastsündinu aega, mis oma üürikuses on nii habras ja tabamatu; beebiiga, mis möödub alati liiga kiiresti; ning lapsepõlve, milles on kõik nii puhas, siiras ja usaldav.

Minu kaamerasilm on näinud umbes kahte tuhandet pisikest inimest enda ees. Ja kõik nad on olnud erinevad, just nemad ise. TEMA ISE. Keskendun oma loomingus inimhinge kordumatusele ning püüan anda edasi just tema olemust. Et pildile jääksid lapsed just sellisena nagu nad on. Piiludes natuke ka nende hinge sisse ja puudutades nende südameruumi. Minu pildistamisstiil on skandinaavialikult puhas ja ajatu.

Minu õpetajateks ja suunanäitajateks on olnud mu oma lapsed, kõik pisikesed modellid, keda mul on au olnud jäädvustada ning suur hulk erinevaid koolitusi – nii kohalikke kui rahvusvahelisi, mis keskendunud peamiselt laste- ja beebifotograafiale.

Jagan väga hea meelega oma kogemusi ja teadmisi ka edasi, olen mentoriks fotograafitee alguses olevatele fotograafidele, õpetan värsketele lapsevanematele kuidas ise oma pisikestest ilusaid pilte teha, annan eratunde ja viin läbi grupikoolitusi.

2015. ja 2017. aastal on minu loomingut tunnustatud esikohtadega rahvusvahelisel Balti Pulma- Ja Portreefoto võistlusel beebikategoorias.
Armastan oma tööd ja elu ning ootan armastusega ka meie kohtumist. Oled südamest teretulnud!

Nele