Fotograaf Nele Tasane

Tere armas!

Mul on hea meel, et oled jõudnud minu lehele. Oled väga teretulnud!

Mina olen Nele Tasane, abikaasa, ema kolmele lapsele, fotograaf ja enesearengu toetaja. Minu töö on mu hobi ja mu hobi on mu armastus. Seega elan oma päevi tehes kõike vaid armastusest.

Alustasin fotograafiaga 2011. aastal. Varem olin pikalt tegev Hansapangas ja SOS Lasteküla Eesti Ühingus. Siis aga sündis meie perre pesamuna ning temaga koos ka minu fotograafi karjäär.

Armastan ja imetlen kõike, mis on seotud emadusega. Olen ise ema ning pean oma elutööks kolmele inimhingele elu andmist. Imetlen elu loomise kunsti ning ilma sündimise maagiat. Tunnen suurt aukartust kui saan neil hetkedel uue inimhinge läheduses olla. Näen vastsündinu silmis kogu universumi tarkust ja laste vahetus siiruses elu jäägitut usaldamist. Võimalus kõik see imetabane pildile jäädvustada teeb mind väga tänulikuks.

Olen lastefotograaf ja pildistan kõike, mis on nende pisikestega seotud. Ootusaega, kui saame vaid aimata kuidas ta oma soojas pesas kasvab ning õiget aega ootab; sünnimomenti, seda ainulaadset hetke; vastsündinu aega, mis oma üürikuses on nii habras ja tabamatu; beebiiga, mis möödub alati liiga kiiresti; ning lapsepõlve, milles on kõik nii puhas, siiras ja tore.

Minu kaamerasilm on näinud umbes kolme tuhandet pisikest inimest enda ees. Ja kõik nad on olnud erinevad, just nemad ise.

Keskendun oma loomingus inimhinge kordumatusele ning püüan anda edasi tema olemust. Et pildile jääksid lapsed just sellisena nagu nad on. Piiludes natuke ka nende hinge sisse ja puudutades nende südameruumi. Minu pildistamisstiil on põhjamaiselt minimalistlik, puhas ja ajatu.

Mu õpetajateks ja suunanäitajateks on olnud mu oma lapsed, kõik mu pisikesed modellid ning suur hulk erinevaid koolitusi – nii kohalikke kui rahvusvahelisi, mis keskendunud peamiselt laste- ja beebifotograafiale.

Jagan väga hea meelega oma kogemusi ja teadmisi ka edasi, olen mentoriks ja toetajaks fotograafiatee alguses olevatele fotograafidele, õpetan värsketele lapsevanematele kuidas ise oma pisikestest ilusaid pilte teha, annan eratunde ja viin läbi grupikoolitusi.

2015. ja 2017. aastal on minu loomingut tunnustatud esikohtadega rahvusvahelisel Balti Pulma- Ja Portreefoto võistlusel beebikategoorias.

Armastan oma tööd väga ning ootan armastusega ka meie kohtumist. Oled südamest teretulnud!

Nele

Kirsike Kukk
Kirsike Kukk
12 veebruar 2024
Koostöö Nelega on sujuv, soe ja sõbralik. Ning tulemus on ei grammigi vähem kui täiuslik :)
Trude Taevere
Trude Taevere
12 veebruar 2024
Nele on inimesena nii armas ja soe ning pildistama minnes tekkis kohe väga hubane ja kodune tunne. Ja muidugi said ka kõik pildid meie 11-kuustest kaksikutest väga-väga-väga ilusad. Soovitan kindlasti kõigile, kes otsivad imelist fotograafi eelkõige just laste pildistamiseks.