Sünni pildistamine | birth photography

13 nov., 2018

Sünnipildistamine sai Eestis alguse 2015.aastal. Eks seda ole tehtud ka seni, aga fotograafidel oma hinnakirjas küll sellist rida ei olnud. Küll aga on see zanr levimas siiapoole laiast maailmas, kus see on väga populaarne.

Milleks pildistada sündi? Mina leian, et see on eelkige kingitus lapsele. Kas Sa kujutad ette kui Sinul oleks selline lugu enda ilmale tulemisest? Kui palju Sa tead? Kus ja kuidas Sa sündisid? Kes oli sünni juures? Kes oli esimene inimene, kes Su oma kätele võttis? Mina enda kohta seda kõike ei tea ja küsida ka enam pole..

Kindlasti on see ka kingitus emale. Sünnitanud naised teavad, et olles sünnituse keerises kaob aja- ja reaalsustaju. Emad ütlevad tihti, et on hästi huvitav seda kõike kõrvalt näha, hoopis teise nurga alt. Nii vormub ka nende jaoks tervik.

Ka ülejäänud pereliikmed, kes kannatamatult uut pereliiget on oodanud, saavad sel moel osa tema tulemise loost.

Kui soovid ka oma pisikese Maailma ime tulemist jäädvustada lasta, siis ära kõhkle, võta minuga ühendust, saame tuttavaks ja arutame kõik detailid läbi! Lapse sündi saab jäädvustada nii kodus kui sünnitusmajas.

Ühel pimedal ja kargel ööl sain olla osa pisikese Eduardi ilmale tulemise imelisest loost. See kuidas uus inimelu muudab olemasolevaid, oma tulemisega kõigile osalisetele hinge poeb, on kordumatu ja tohutult liigutav.

Eduardi emma ja issi loal saan ka teiega seda jagada!

2016. aasta alguses käis mul külas Radari saade, rääkisime sünni pildistamisest, mis leidis aset Emmedeklubi projekti raames, kus ühe pere lapse ilmale tulemist kajastati.

Kätlini ja Tambeti sünnilugu sai selline:

Imeilusat elu teile kõik mu armsad, kelle ilmale tulemist mul on olnud au jäädvustada!

Vali kategooria