Emadusest ja imetamisest

6 jaan., 2016

Tänane postitus on veidi isiklikumat laadi. Need kaks pilti on saanud inspiratsiooni Emadusest. Mul on kolm last ning nagu iga ema olen soovinud jagada neile parimat, mis mul Emana anda on. Olen olnud see õnnelik naine, kes on saanud kõiki oma lapsi imetada. Nende kahe pildiga soovin jagada sõnumit, et see imeline aeg võib kesta ka teisel eluaastal. Miks mitte kolmandal. Pildil on seitse ema, kelle lapsed on vanemad kui 1 aasta. Nad ei ole kuidagi erilisemad kui teised emad. Nad on täiesti tavalised naised. meres1-FB

Ühes milliliitris rinnapiimas on märgatavalt rohkem toitaineid kui mis tahes teises toidus ning see koosneb üle 200 bioaktiivsest ainest, sisaldades kõrgel määral proteiine, vitamiine, mineraale, rasvhappeid ja antikehi. Ning seda ka lapse teisel eluaastal, rinnapiima koostis ei muutu. Pikaajalise imetamise kasutegurid on hammaste ja suuõõne parem areng, parem tervis väikelapseeas (antikehad rinnapiimas), emapiim on kergesti seeditav ja toitev (haiguste ajal), allergilise lapse toetus, kuna ta saab seeläbi tugevamaks ja areneb taluvus teiste toitude suhtes, hea lohutus väsimuse ja haiguse korral, lähedussuhe emaga (enesekindlus, positiivne kogemus, emotsionaalne stabiilsus kiire kasvamise perioodil).

Aga lisaks lapsele on imetamisest kasu ka emale. Imetamishormoonid pakuvad pingelanguse ja lõõgastumise võimalust, imetamine pakub füüsilist lähedus ja puhkehetke koos lapsega (vahest ainuke võimalus saada puhkust rahutu väikelapse kõrval) ning last on kergem lohutada.

Maailma Terviseorganisatsioon WHO ja UNICEF soovitavad last imetada vähemalt esimesel ja ema valmisolekul ka teisel eluaastal ning kauemgi.

Kui Sul on see võimalus, siis kaalu seda! Minul kahe esimese lapsega ei olnud. Meie laste vahed on väga väiksed (1,7a ja 2,2a) ning iga kord kui uus beebi kõhus oli, keeldus mu keha samal ajal imetamast. Ju see pidi nii olema. Hea imetamissuhe on alati kahepoolne, nii ei saa, et üks naudib ja teine vaevleb. Mõlemal peab hea olema. See eest meie pesamuna sai rinnapiima 2 aastat ja kaks kuud! Imetamisaeg on nii ilus aeg.

Fotod on tehtud Vääna Jõesuus, ühel kõige tormisemal õhtul, kus päike tuli välja hetkel kui loojuma hakkas. Sinnamaani sadas paduvihma ja oli väga külm. Aga need seitse naist koos oma mudilastega olid siiski kokkulepitud ajal kohtumispaigas. Ja kohe kui riided seljast said lakkas ka vihm ning tuli välja imeilus punane päike. Imetlesime seda looduseimet ja astusime merre.. Mis üllatas meid omakorda, sest vesi oli soe nagu vannis! Mida me ei osanud keegi oodata, sest eelmistel päevadel ja kui mäletate, siis ka terve 2015 suve jooksul oli keskmine veetemperatuud 14 kraadi.. Pildistamiseks oli meil täpselt 10 minutit ning siis päike loojus ja tema asemele tõusis väga suur täiskuu.. See maagiline hetk kui soojas tormises meres täiskuu all lainetes hullasime jääb meie kõigiga igaveseks. Nii imeline ja väga võimas oli see! Olen hästi tänulik teie kulla Naised, tänu kellele see õhtu just sellisena teoks sai.

puudes-FB

Vali kategooria